Stap Tratec – Plaston Šluknov 9:1 (5:0)

V tradičním derby o sud piva si domácí udělali na svém pažitu pěknou střelnici a nebýt jejich časté nemohoucnosti v zakončování čistých šancí, mohl být výsledek daleko vyšší. I přesto se zápas líbil vcelku slušné návštěvě a fantastičtí rowdies ze Šluknova, fandili svému týmu až do poslední minuty zápasu. Domácí hráči, kterých z různých důvodů opět nebylo mnoho, proměnili zápas v exhibici, ale kýženou desítku soupeři nakonec nedali, i když to bylo na spadnutí a diváci si ji žádali !

2´- dělovka novice Šťastného na zadní tyč a domácí vedli hned z kraje – 1:0
7´- Kaňkovský v čisté šanci střílel jen do gólmana hostů
9´- Kopřiva šel sám na gólmana hostů, ale ten jej vychytal
11´- hosté v šanci kanonýrem Horákem, ale jeho střela z 12-ti metrů skončila nad Vaňkovou brankou
17´- trestný kop Svobody z 25-ti metrů a parádní zákrok Vaňaka, který míč vyrazil do tyče a na rohový kop
21´- přetažený centr Krasnického a Bílek do prázdné branky zvýšil na – 2:0
25´- centr Soukupa a zcela volný Šťastný se ocitl sám před gólmanem, ale trefil jen jeho nohu
28´- lob Šťastného a Kopřiva se tentokráte již nemýlil a zvýšil na – 3:0
30´- únik dvojice Kaňkovský – Kopřiva, kteří šli sami na gólmana hostů, ale ten jim finální přihrávku vystihl
31´- únik Kopřivy a přesná přihrávka na Kaňkovského, který zvýšil na – 4:0
33´- parádní dělovku Jindřicha z 20-ti metrů gólman hostů vyrazil na rohový kop
37´- přesný centr Čudy na hlavu Kaňkovského a bylo to – 5:0

V první půli měli hosté ještě dost sil a nebránili jen své území, ale snažili se hrát otevřený fotbal. Toho samozřejmě využili rychlejší domácí a mohli již v první půli vstřelit dvojnásobek branek, ale velmi dobrý gólman hostů byl proti a tak se museli domácí spokojit pouze s pětigólovým náskokem.
52´- pěkná akce na jeden dotek – Krasnický – Kopřiva – Kaňkovský, který završil hattrick a bylo to – 6:0
54´- parádní střela z vápna exvilémovského Svobody šla od tyče do domácí sítě – 6:1 !!!
55´- pěkná střela bez přípravy domácího novice Šťastného šla jen těsně vedle branky hostů
66´- milimetrová přihrávka Demčenka na Kaňkovského a ten svým „haštyrkem“ zvýšil na – 7:1
67´- pěkný centr Kopřivy si zpracoval Demčenko a střelou k tyči zvýšil na – 8:1
74´- přesný roh Kopřivy a nikým nekrytý Kaňkovský střílel jen těsně vedle branky hostů
78´- další rychlá akce po ose Krasnický – Kopřiva – Jindřich, ale jeho střela šla těsně vedle branky hostů
81´- parádní ulička Demčenko na Jindřicha, ale ten tváří v tvář gólmanovi hostů trefil jen jeho nohu
82´- ulička Jindřicha na Demčenka a ten se opět nemýlil a zvýšil již na – 9:1
84´- další ulička mezi beky od Šťastného na Kaňkovského, ale ten sám proti gólmanovi střílel jen těsně vedle
87´- mladíček Bílek se prokličkoval mezi třemi beky až před gólmana, ale ten mu jeho střelu vytěsnil na roh
Ve druhé půli docházely hostům i přes mnohá střídání síly a tak se uchylovali spíše jen ke zhuštěnému bránění svého pokutového území. Domácí se dokázali dostávat do jasných šancí, ale většinu z nich neproměnili díky výbornému gólmanovi nebo se netrefili vůbec mezi tyče. I tak tento zápas splnil svůj účel, i když je škoda, že měli domácí na rozdíl od hostů, skoro prázdnou lavičku náhradníků.