SK Stap Tratec – FK H.Měcholupy 1:0 (1:0)

Poprvé se představili Vilémovští borci na jaře domácí půdě a chtěli samozřejmě plně bodovat po dvou nešťastných výsledcích resp. prohrách v úvodních dvou kolech na hřišti soupeřů. Hosté nebyli vůbec špatným celkem a měli trošičku více ze hry skoro po celý zápas. Domácí však vytěžili z minima maximum a dovedli své vedení z šesté minuty dotáhnout nakonec až do závěrečného hvizdu výborného hlavního sudího. Byla to fuška, ale první jarní body jsou doma a to se cení.

Nejdůležitější minuty zápasu:
5´- krásná ulička Ruszó na Helma, ale jeho dělovka skončila jen na boční síti !!!
6´- Helm vybojoval míč u postranní čáry, přihrál jej do vápna Kaňkovskému a ten se nemýlil – 1:0 !!!
16´- trestný kop hostů a Martuzi hlavičkou protáhl Vaňaka, který míč vytáhl na rohový kop !
21´- centr Helma do vápna hostů a kanonýr domácích Kaňkovský trefil tyčku hostující branky !!!
26´- hostující Martuzi střílel bez přípravy k tyči domácí svatyně, ale Vaňak vytáhl míč na roh !!!
36´- dělovka hostujícího Hájka z 18-ti metrů skončila těsně nad brankou domácích !!!
37´- centr domácího mladíčka Helma na Ruszó a ten střílel v dobré šanci jen vedle brány hostů

V první půli se hrál otevřený a vyrovnaný fotbal, ve kterém měli obě strany několik dobrých šancí. Brankou však skončila jen jediná a to do sítě hostů, takže domácí šli do šaten za těsného vedení.
48´- přetažený centr Krasnického a Kaňkovského střelu srazil bek hostů na rohový kop !
62´- únik Kaňkovského a přihrávka na Ruszó, jehož dělovku však pozorný gólman hostů lapil !
68´- dobrá střela hostujícího Čecha z 20-ti metrů skončila těsně vedle Vaňakovi branky
72´- šance hostů a Vejr trefil jen dobře postaveného Vaňaka v domácí brance
79´- hostující Chlumecký v úniku, ale zakončil jen zbrklou střelou nad branku Vaňaka
87´- skvělá ulička Jägra na Kaňkovského a ten mohl rozhodnout zápas, ale trefil jen nohu gólmana !!!
Domácí borci dokázali i přesto, že jim ke konci docházely síly, dotáhnout tento zápas do vítězného konce a to se cení. Škoda zbytečné prohry minulý týden v Chomutově, mohlo to být s postavením v tabulce mnohem veselejší. Zbývá však ještě 12 utkání, takže je ve hře 36 bodů a není třeba házet flintu do žita. Zápasu přihlížela pěkná divácká kulisa a k dobré atmosféře přispěl i nestranný výkon všech rozhodčích.