weby pro nejsevernější čechy

Blížící se kultura

Vypadá to, že před blížícím se Adventním šílenstvím přece jen nastává chvilka zklidnění. Akcí, na které bychom s blížícím se koncem týdne mohli upozornit, zrovna moc není…
Dnes (ve středu 14. listopadu 2012) zve KPMV na přednášku Minulost, současnost a budoucnost mikulášovické železniční dráhy do sálku městského divadla ve Varnsdorfu, besedovat se bude s RNDr. Josefem Ježkem o železniční dopravě na Šluknovsku.

O den později na stejném místě pokračuje obnovený cyklus Večer starosty na téma. Tentokrát to bude téma Perspektivy spolupráce města s Agenturou pro sociální začleňování, hostem starosty bude ředitel Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR Bc. Martin Šimáček. Předpokládám, že se jako obvykle sejde nepočetné a stále stejné publikum…

Větší zábava započne ve čtvrtek 15. listopadu 2012 o něco dřív v aule rumburského gymnázia (viz plakátek), kde se bude konat jubilejní 15. (a nemýlím-li se, poslední) benefiční koncert pro klavichord.

Od pátku 16. do neděle 18. listopadu bude vanout Vítr z hor, městské divadlo Varnsdorf pořádá minifestival alternativního divadla.

A ze soboty stojí za zmínku Folk&Country v pivovaru Kocour, program určitě vyplní celý státněsváteční večer.

Podrobnosti a další akce jako vždy najdete v našem kalendáři.

Tagy