weby pro nejsevernější čechy

Rozsvěcení vánočního stromku ve Šluknově, nechyběli ani Marek Relich a Vladimír Hron [fotky]

Vánoční atmosféra neminula ani Šluknov a tak tu, poslední listopadový den, rozsvítili vánoční strom. Mimochodem jako první ve výběžku.
Program zahájilo vystoupení žáků mateřských škol, kteří zazpívali koledy, v rychlém sledu následovalo vystoupení žáků ZUŠ Šluknov, sboru Lesnické a Odborné školy Šluknov. Za zpestření programu považuji i šest mladých dívek, které si připravily krátké taneční vystoupení, které se jim vydařilo navzdory mokrému pódiu. Chybět nesměla ani krátká pohádka, která přilákala děti od stánku se sladkostmi blíže k pódiu a rodiče si mohli tedy chvilku od svých ratolestí odpočinout.
Krátce po půl páté se rozsvítil stromeček. Nadšení dětí, které plny očekávání odpočítávaly poslední vteřiny bylo nakažlivé.
Stromeček byl rozsvícen za doprovodu písně Tichá noc, kterou nám do Šluknova přijel zazpívat Marek Relich. Převážně starší občany a návštěvníky (nesmím ale opomenout i pár dětí a nás mladistvých, kteří jsme tvořili dosti hlučný, zpívající a tancující kotel) přijel pobavit zpěvák a bavič Vladimír Hron. Již od začátku házel na pódiu vtípky. Zazpíval známé písničky z filmů a pohádek, a přidal i nějaké novinky ze svého nového alba.

Nakonec nechyběl ani ohňostroj, který se celkem vydařil; hořelo jenom to co mělo.
Celou akci završilo hudební vystoupení CITY MUSIC.
Příjemná atmosfér, příjemné počasí. Přežili jsme i ty dva krátké výpadky proudu a vánoce jsou zase o něco blíž.

Tagy