weby pro nejsevernější čechy

Mikulášský turnaj 2012 v řecko – římském zápase, krásnolipští opět bodovali

V sobotu dne 1. 12. 2012 se uskutečnil v Kamenickém Šenově turnaj v řeckořímském zápase tzv. „mikulášský turnaj“. Turnaje se zúčastnilo celkem 112 zápasníků a zápasnic ze 14 oddílů z ČR a Polska. Náš tým reprezentovalo celkem 11 borců, kteří náš tým rozhodně nezahanbili. Odvezli si dohromady 9 medailí. Pro tři z nich to byl první turnaj v jejich zápasnické kariéře.
Umístění našich borců neoficiální věková kategorie „předškoláci“, volný styl váhová kategorie do 25 kg. – 1. místo Juppová Marie, 2. místo Burkoň František

Tato kategorie byla vytvořena narychlo, aby se i naši dva nejmladší účastníci mohli poměřit mezi sebou. Děkujeme touto cestou pořadatelům, že nám vyšli vstříc. Je potřeba v tomto směru děti motivovat. Maruška zápasila poprvé a vyšla z tohoto klání jako vítěz. Zčásti proto, že měla těžší váhu než František a zčásti proto, že je povahou buldok. Vrhla se na soupeře se vší energií a zaslouženě vyhrála. František bohužel doplatil na svou nižší váhu, ale pevně věříme, že příště si svou minutu slávy taky vybojuje.

Přípravka C, řeckořímský zápas váhová kategorie do 20 kg. – 1. místo Bouzek Filip, 2. místo – Hubáček Matěj.

Oba dva chlapci si zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Do všech duelů nastoupili s pevným odhodláním zvítězit.

Přípravka C, řeckořímský zápas váhová kategorie do 26 kg. – 3. místo Mišech Tadeáš

Tadeáš sice získal pěkné třetí místo, ale jeho výkon nebyl moc přesvědčivý. Známe z jeho strany větší zápal pro boj. Snad na příštím turnaji ukáže všem, co v něm dřímá.

Přípravka B, řeckořímský zápas váhová kategorie do 36 kg. – bez umístění Burkoň Josef.

Pepa bojoval jako býk, ale bohužel soupeři byli nad jeho síly. Škoda. Chyběl mu vždy kousíček k vítězství, jen dotáhnout chvat. I přesto pochvala za předvedený výkon.

Přípravka B, volný styl váhová kategorie do 25 kg. – 3. místo Bartoňová Simona.

Simona doplácí na neúčast děvčat v její váhové a věkové kategorii. Musela se proto i tentokrát popasovat s chlapci. Její výkon byl opravdu heroický, bohužel nestačila silově na své protivníky. Po všech ostatních stránkách své soupeře předčila, jak technikou, tak i zápalem. Je to bojovnice jak má být.

Přípravka B, řeckořímský zápas váhová kategorie do 29 kg. – bez umístění Urban Dalibor.

Dalibor měl taktéž možnost vyzkoušet si poprvé atmosféru většího turnaje. A na jeho výkonu to bylo znát. Sice šel do bojů bez bázně, ale technicky své soupeře neměl šanci překvapit. Dalibor přeci jen nemá ještě tolik potřebných zkušeností. Věříme ale, že svou pílí všechny dostihne a jednou předčí.

Mladší žák, řeckořímský zápas váhová kategorie do 35 kg. – 3. místo Janiga Daniel.

Dan měl možnost poprvé zakusit jaké to je zápasit na turnaji. Jeho výkon nebyl špatný. Je znát, že ještě nemá zcela zažitou techniku. Je dobré, že do zápasu jde s pevným odhodláním. Nenechá soupeři nic zadarmo, což je dobrý předpoklad pro jeho další kariérní růst.

váhová kategorie do 56 kg. – 1. místo Kubáň Jan

Honza přesvědčil o svých kvalitách i přesto, že byl celou dobu nervózní ze svého soupeře. Neměl ještě možnost se s ním za svojí kariéry utkat, tak byl celou dobu na vážkách, co ho čeká. Nakonec podle očekávání s přehledem zvítězil a odnesl si krásné první místo

Přátelské utkání – junioři, řeckořímský zápas

váhová kategorie do 74 kg. – 3. místo Šoltés Jiří

Jirka si vyzkoušel zazápasit si s mnohem zkušenějšími i staršími borci jako byl Petr Breuer (2. místo ČR) či Jirka Vajgert. Sice neměl šanci vyhrát, ale nedal jim nic zadarmo. Bojoval udatně a dokázal oba dva borce překvapit svými nečekanými výpady. Jen tak dál.

Na závěr chceme poděkovat všem zúčastněným za podporu. Rodičům, kteří své ratolesti přijeli podpořit, organizátorům akce, kteří nám připravili pěkný zážitek. Sponzorovi firmě Morafis. Schrődingerovu institutu za podporu naší činnosti. A hlavně našim borcům, kteří přesvědčili o svých kvalitách.

Tagy