weby pro nejsevernější čechy

Českosaské Švýcarsko -To jede! – vítězný turistický produkt

S potěšením Vám oznamuji, že na letošním veletrhu cestovního ruchu GO a Regiontour v  Brně získaly výlety s průvodcem v oblasti Českosaského Švýcarska nejvyšší ocenění.
Na  lednovém veletrhu cestovního ruchu GO a REGIONTOUR, který se koná tradičně v Brně se udílely ceny a vítězem kategorie Nejlepší turistický produkt vyhrál tým společnosti České Švýcarsko o.p.s. se svým produktem: Českosaské Švýcarsko – To jede! Aneb busem, parníkem, vlakem i tramvají do světa skalních měst.

Jedná se o ucelenou nabídku zážitkových programů pro veřejnost s využitím všech typů turistické dopravy a infrastruktury s propojením na nejatraktivnější místa Českosaského Švýcarska. Jedná se o tyto programy:

• Autobusem za výhledy ze stolových hor

• Parníkem labským kaňonem do skalního města

• Parním vlakem do skalního hradu

• Tramvají do skal

• Mapa turistické dopravy v Českosaské Švýcarsko – vychází každoročně, kromě podrobné mapy regionu s vyznačenými linkami obsahuje jízdní řády veškeré turistické dopravy v celém přeshraničním regionu. Distribuce ve všech infocentrech, náklad 50 000 ks. Česká a německá jazyková mutace.

Parní vlak na Oybin

Parní vlak na Oybin

Tramvají do skal- Kirnitzschtalbahn

Tramvají do skal- Kirnitzschtalbahn

Turistický autobus národním parkem

Turistický autobus národním parkem

Výletní loď Poseidon (Labe)

Výletní loď Poseidon (Labe)

Výlety s certifikovanými průvodci po Českosaském Švýcarsku

Výlety s certifikovanými průvodci po Českosaském Švýcarsku

„Jde o ucelený turistický produkt, který vznikal v průběhu několika let“, vysvětluje Jiří Rak, manažer turistických programů ze společnosti České Švýcarsko, a dodává: „Každoročně jsme nabídku obohacovali o konkrétní segment a využívali vznikající dopravní infrastrukturu a zaměřovali se i na různorodé cílové skupiny turistů a návštěvníků. Jednotlivé nabídky programů lze samozřejmě absolvovat samostatně, ale jako celek nabízí návštěvníkovi nevšední nabídku s využitím všech druhů mobility (včetně propojení několika služeb či provozovatelů). Umožňuje tak dostupnost celého tohoto přeshraničního regionu a to navíc v doprovodu a s výkladem certifikovaného průvodce.“

Vítězné produkty si můžete vyzkoušet i tuto sezónu. Srdečně zveme za Zážitky na výlety s průvodcem po Českosaském Švýcarsku, první výlety jsou již připraveny na otevření turistické sezóny 20. dubna 2013:

http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/vylety-s-pruvodcem

Poznámka:

17.-20.1. 2013  proběhl Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech GO a REGIONTOUR

Ceny pro nejlepší v cestovním ruchu:

V rámci soutěže Velká cena cestovního ruchu 2012/2013 bylo v šesti kategoriích oceněno osmnáct mimořádně kvalitních produktů a aktivit, které přispívají k rozvoji cestovního ruchu v českých a moravských regionech, a čtyři cestovní kanceláře. Odborná porota posuzovala 79 přihlášek a do hlasování o nejlepší cestovní kancelář bylo započítáno 23 458 platných hlasů. Výsledky byly jako již tradičně vyhlášeny na centrálním pódiu veletrhu REGIONTOUR.

Vítězem kategorie Nejlepší turistický produkt se stalo Českosaské Švýcarsko – To jede! Aneb busem, parníkem, vlakem i tramvají do světa skalních měst. Jako druhý se umístil produkt společnosti EYWAN Areál středověké tvrze Orlice a třetí cenu převzalo Sdružení cestovního ruchu Jeseníky za produkt S Nebelem po Semmeringu. Speciální cenu společnosti Veletrhy Brno získal jihomoravský turistický produkt Zažít kraj vína a památek na kole.

http://www.bvv.cz/go-regiontour/2013/aktuality/ceny-pro-nejlepsi-v-cestovnim-ruchu/

Kontakt pro média:

Mgr. Dana Štefáčková

Tel. + 420 777 819 198

dana.stefackova@ceskesvycarsko.cz

České Švýcarsko o.p.s.

Křinické nám. 1161/10

Krásná Lípa 407 46

Tel: +420 412 383 000

www.ceskesvycarsko.cz

České Švýcarsko je obecně prospěšná společnost, jejímž posláním je šetrný rozvoj regionu České Švýcarsko. Zaměřuje se především na:

• ochranu přírodních a kulturních hodnot

• podporu šetrného cestovního ruchu a přeshraniční spolupráci

• tvorbu a realizaci regionálních projektů

• propagaci a informačně-publikační aktivity

• vzdělávání a osvětu

Tagy