weby pro nejsevernější čechy

Vypárování voličů

Se zajímavým řešením přišel můj takřka osmdesátiletý soused – Tak jsem se vypároval s jedním voličem Miloše Zemana, takže už nemusím jít k volbám, ….ještě bych tam chytl chřipku nebo uklouzl na náledí.
Možná se u příštích voleb setkáme s oznámením Ministerstvo zdravotnictví varuje: je tu chřipková epidemie občané radši se vypárujte a zůstaňte doma v teple .
Když se můžou párovat poslanci, kteří jsou za svou činnost bohatě placeni, tak proč by se nemohli párovat i občané – voliči ? …….dle Ústavy jsme si rovni, ne?
Pro nás občany, na rozdíl od úřadů, platí, co není zakázáno je dovoleno!
Další rozměr: kandidáti s oblibou tvrdí, že je jim trapné volit sebe sama. Takže i K. Schwarzenberg by se mohl vypárovat s M. Zemanem, aby nemuseli se sebezapřením volit sami.
Párování by také pomohlo částečně setřít prohlubující se majetkové a sociální rozdíly mezi lidmi – díky rovnosti hlasů se klidně může vypárovat uklízečka se soudcem či učitel s podnikatelkou. Též by mohlo snížit mezigenerační napětí – důchodce se klidně může vypárovat se studentem z opačného tábora, a taktéž k snížení rasové a národnostní nesnášenlivosti – např. Vietnamec se může vypárovat s Rómkou , či dokonce (!) Čech s Moravákem.
Myslím, že druhé kolo prezidentských voleb (vzhledem k počtu kandidátů) je pro párování ideální, u jiných typů voleb by to bylo organizačně náročnější, patrně by muselo docházet k vícesměnám á la smoljakovský Kulový blesk. Což vzhledem k dlouholeté nepovinné maturitě z matematiky nemožno Česku doporučit.
Na závěr – řečeno slovníkem dnešního prezidenta – žádný seriózní a vážný člověk nemůže ovšem doporučit, aby se do organizace a propočtů vícesměnného párování zapojilo Ministerstvo vnitra ČR, jeho metoda předvolebního počítání zlomků ještě nebyla zapomenuta….

Tagy