weby pro nejsevernější čechy

Šluknov a den dětí podruhé

Jak už jsem zde zvěstoval, den dětí ve Šluknově měl v pátek 15. června 2012 své pokračování. Druhá část této akce se odehrála od 15:00 v tělocvičně Základní školy J. Vohradského. S politováním ale musím napsat, že od úterního koncertu, kdy kinosál obsadilo 14 lidí, se tato akce moc nelišila.
Odvážlivci, co se opravdu dostavili, dostali do rukou kartičku se svým jménem a pelášili na soutěžní okruh, kde na ně čekaly nejrůznější úkoly, hádáním anglických slovíček počínaje, kličkováním s pingpongovým míčkem na pálce konče. Samozřejmostí byla sladké odměna a zápis bodů do karty, kterou potom děti zpeněžily (no, spíše zesladkostnily) na závěrečném stanovišti.

Je mi to líto, ale nemůžu vynechat stinnou stránku tohoto odpoledne. Program sice doprovázela rytmická hudba, dočkali jsme se i  ,,jojo show“ (toto obohacení bylo účinné, děti nadšeně sledovaly vypiplané triky, které předváděl Honza Koštejn s Vojtou Janečkem), takže v zábavě problém nebyl. Smutné vyznění akce bych nehledal ani u příchozích dětí, neboť ti se s radostí zapojovali do všelijakých aktivit, což se vystupňovalo až do fáze, kdy si vymýšleli úkoly sami.

Jádro marnosti této akce spočívalo ve velmi malé účasti, která se pohybovala okolo 20 jedinců. Do organizace se s nadšením zapojil o pár kousků menší počet organizátorů, což je na tom ještě smutnější. Samotná organizace akce malinko pokulhávala, chvílemi panovaly zmatky, což bych ale nikomu nevyčítal. Co způsobilo takový nezájem? Malá propagace, špatný výběr dne, nevhodná volba města? Těžko říct.

I přesto za sebe a za pár nadšených maminek s tatínky děkuji Edovi Žďánskému i celé partě pořadatelů – převážně gympláků, kteří se nebáli a uspořádali pro tenhle výběžek další možnost kulturního vyžití.

Fotky od Nadi Vránové:

Tagy