weby pro nejsevernější čechy

Krásnolipští zápasníčci bojovali v Meziboří

V sobotu 13. 10. 2012 se uskutečnil v Meziboří u města Litvínov turnaj v řeckořímském zápase pro přípravky, mladší žáky a žáky a volném stylu pro mladší žákyně a žákyně tzv. „turnaj talentované mládeže“. Turnaje se zúčastnilo celkem 206 zápasníku a zápasnic z 22 týmů české republiky a Německa. Tým Krásné Lípy reprezentovalo celkem 6 zápasníků, kteří rozhodně žádnou ostudu neudělali.
Umístění našich borců:

Přípravka C, řeckořímský  zápas

váhová kategorie do 22 kg. – 2. místo Filip Bouzek, Matěj Hubáček – bez umístění

váhová  kategorie do 26 kg. – 2. místo Tadeáš Mišech

Filipova hvězda stoupá vzhůru. Je vidět, že ho zápasení velmi baví a dává do soubojů  ze sebe vše. Na tomto turnaji se dostal svým stylem a zodpovědným přístupem až do finále, kde bohužel nestačil na svého soupeře. I přesto veliká pochvala za odvedený výkon! Jen tak dál. Matějovi se turnaj nevydařil. Snad ho smůla, která ho provází poslední dobou, brzy opustí a Matěj se vrátí do svých kolejí, kdy předváděl stabilní výkony. Tadeáš předvedl opravdu srdnatý výkon. I přes bolest, která ho na chvíli ochromila, se vzmužil, a svého soupeře udolal. Je vidět zlepšení, které je patrnější turnaj od turnaje. Je potřeba ještě zapracovat na technice, ale to pro Tadeáše nebude problém. Zatím ho zápasení dle jeho slov baví, takže prostor ke zlepšení je. Pochvala za odvedený výkon.

Přípravka B, řeckořímský zápas, volný styl (Simona Bartoňová)

váhová kategorie do 25 kg. – 2. místo Simona Bartoňová

váhová kategorie do 27 kg. – 3. místo Ladislav Hučko

Simonka předvedla opět své kvality. Bohužel musela své schopnosti poměřit jen s chlapci, ale i přesto dosáhla na krásné 2. místo, za což jí patří veliký respekt. Je vidět, že jí zápasení baví, naplňuje. Láďa opět dokázal, že se s ním do budoucna musí počítat. Na turnaji si vedl velmi dobře. Mohl dosáhnout na lepší umístění, ale v jeho kategorii a věku už rozhoduje sebemenší chybička. I přesto pochvala za jeho výkon.

Žáci, řeckořímský zápas

váhová kategorie do 59 kg. – Jan Kubáň – bez umístění

Honza bohužel doplatil na prodlevu, kdy se zápasení nevěnoval. Je u něho znát pokles formy. Své soupeře nezvládl fyzicky předčit, za což může více jak čtyřměsíční pauza. S technikou Honza problémy vcelku nemá, je u něho potřeba zapracovat především na kondici, aby opět mohl podávat výkony, na které jsme u něho na začátku sezóny byli zvyklí. Budeme věřit, že tomu Honza bude opět dávat vše, jako dříve.

Závěrem chceme jen dodat, že turnaj se celkově  povedl. Musíme všechny naše borce za jejich výkony pochválit a pevně věříme, že je případné neúspěchy neodradí od dalšího setrvání u tohoto výjimečného sportu. Dále chceme poděkovat našemu sponzorovi firmě Morafis a městu Krásná Lípa za finanční i hmotnou podporu. Sportu zdar.

Tagy