weby pro nejsevernější čechy

Illegal Cannabis

Jak jsme již psali na FB s odvoláním na DD, nedějí se u nás ve Výběžku jen věci kulturní a zábavné. Konečně je k dispozici tisková zpráva, spadající do málo využívané kategorie „krimi“.

Během 14 dní odhalili kriminalisté na Děčínsku již druhou pěstírnu konopí. Dne 24. 10. 2012 to byla pěstírna v Děčíně – Choraticích, na jejímž odhalení pracovali děčínští kriminalisté přes jeden měsíc. Bylo zde zajištěno přes 1200 rostlin konopí a na místě zadrželi jednu osobu, která obstarávala chod pěstírny. Dnešního dne byla na Děčínsku odhalena další pěstírna konopí a to v obci Mikulášovice.

Odhalení pěstírny předcházela zhruba měsíční práce rumburských kriminalistů. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili přes 1200 rostlin konopí v různých fázích růstu včetně technologického zařízení pro pěstování rostlin. V objektu zadrželi dva muže (i v tomto případě se jednalo o cizince), kteří jsou podle trestního zákoníku podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což jim hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do deseti let.

6. 11. 2012

nprap. Pavla Kofrová

Takže mějte oči na stopkách a elektroměry pod kontrolou. Kterápak asi etnická bezproblémová skupina objekt „využívala“…

Tagy