weby pro nejsevernější čechy

První adventní masakr

Vánoce jsou prý svátky klidu. Nicméně adrenalin do žil každému může napumpovat už okamžik, kdy začne plánovat, kdy se kde bude v čase adventním vyskytovat… Pokud všichni nebudeme zavřeni doma před sněhovými vánicemi a ledem na cestách, začněte s námi plánovat.
První začíná už v pátek 30. listopadu 2012 Šluknov. Hudba, trhy, jehličí – Staročeské Vánoce a rozsvícení vánočního stromku od 14:00

Další stromeček se rozsvítí v Dolní Poustevně, tam začínají v 16:00

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se koná i ve Starých Křečanech od 17:00

Jiná místa na to jdou pomaleji a nejprve je na řadě Mikuláš. Třeba Berušková mikulášská besídka v Krásné Lípě začíná v 16:00 v Domě Českého Švýcarska.

Ve Varnsdorfu pro změnu budou na Lidovce Popletení čertíci a Mikulášská besídka, taky od 16:00.

Kdo chce něco obyčejnějšího, může taktéž v 16:00 na vernisáž výstavy Má duše a neb… Jak šel čas (Světlana Turková) do městské knihovny ve Varnsdorfu.

A to už rovnýma nohama do prosince, do soboty.

V 10:00 začínají Adventní trhy na náměstí v Krásné Lípě, tam na to mají hned dva různé plakáty.

Od 12:00 začíná 4. ročník zahájení Adventu (aneb Vezměte si zvoneček, rozsvítíme stromeček) v Rumburku

Pozadu nezůstávají v Jiříkově, tady ve 14:30.

Advent začínají i v Mikulášovicích, ovšem městský web je víc než skoupý na informace (tradiční rozsvěcení vánočního stromečku na náměstí). Takže v kolik vlastně a jaký je program možná vědí místní, my bohužel ne.

A i v sobotu nezapomínejme na Mikuláše, další Mikulášská nadílka s dětskou diskotékou bude od 15:00 v restauraci Maxim ve Varnsdorfu.

No a máme tu neděli.

Začít den je možné zahájením nového adventního roku a adventní mší s žehnáním adventních věnců už 8:30 v kostele svatého Václava ve Šluknově. Ovšem poněkud mimo logiku si příslušný adventní věnec můžete vytvořit až ve 14:00 na zámku…

I u sousedů se to hýbe, Karáskovy vánoční trhy v Seifhennersdorfu začínají letos ve 13:00

Krásná Lípa netroškaří a jejich druhá Mikulášská nadílka bude tentokrát ve 14:00 v Kulturním domě.

Rozsvícení stromečku ve dočkají i ve Varnsdorfu, program začíná ve 14:00 (a má taky hned dva plakáty) a v 16:00 ho nabourá santaklausovský Vánoční kamion Coca-Coly (bude před Albertem do 18:00)


Stromek si bude rozsvěcet v neděli třeba i Česká Kamenice (tady začínají v 17:00).

A na závěr dne Varhanní koncert v Krásné Lípě od 16:30 a Vánoční koncert Věry Martinové & Jamie Marshalla a spol. v 19:00 v Městském divadle ve Varnsdorfu.

Pokud jsme na někoho zapomněli, ať promine. Vlastně lépe – ať se ozve. Abychom ho taky mohli přihodit do nabídky v našem kalendáři…

Tagy