weby pro nejsevernější čechy

A vítězem se stává Avatar!

Na začátku prosince se ve stovkách škol konaly tzv. studentské volby. Středoškoláci si sami mohli prezidentské volby vyzkoušet s kandidáty, kteří jsou navrženi na hlavu státu. Výsledky akce mluví jasně: recese nerecese, s plnou parádou by vyhrál Franz. Do této chvíle si nejsem jist, zda se mám smát nebo rovnou emigrovat.


Je asi načase se zeptat, jestli si můžeme dovolit mít za prezidenta potetovaného chlapa. Co naplat, že má vysoké školy, ale nemluví se už dlouhá léta o tom, že prezidentská funkce je vlastně jen reprezentativní? Je hezké být něčím výjimeční, ale takových věcí má už Česko moc. Nevím, jestli obraz země, kde vládnou komunisti a za prezidenta si zvolili potetovanýho týpka, by byl ten správný pro rozhýbání ekonomiky a zlepšení pověsti Česka.

Názory Franze, to je trochu krok do neznáma. Připadá mi, že někdy vůbec neví, jaký postoj má k věcem zaujmout. Tápe nad důležitými záležitostmi a to by prostě a jednoduše prezident neměl. On není politikem, je umělcem a tím by měl zůstat. Získal si sice přízeň mladých lidí, jenže když jsem na chodbách gymnázia slyšel: ,,Jak se vlastně ten Avatar jmenuje ve skutečnosti? Abych věděla koho zakřížkovat“, pochopil jsem, že on je pouze vzhledově zvláštní. Tím zaujal a mladí lidé jsou už tak znechuceni politikou a tak hrozně se o ni nezajímají, že když viděli tuhle rádoby srandu, šli do ní.

symboly
Považuji se za absolutního optimistu a stále věřím, že to, co uspěchali mladí, staří napraví. A jestli přeci jen bude prezidentem Franz, pak ten konec světa skutečně proběhl. Nevím, co víc naší zemi provést, než mít červenou vládu s Avatarem v čele.