SAMAT Tour 2017

Sobota 26. srpna 2017 byla akcemi přeplněna, jednou z nich byl ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou XIV. ročník cyklistického závodu SAMAT Tour 2017.

Letos to naštěstí vyšlo nějak lépe než minulé roky. Starty na sebe navazovaly docela rychle, takže jsem nemusel nikam odbíhat a zdokumentoval od mrňat na odrážedlech až po ty nejotrlejší profíky, včetně nějakého vyhlašování vítězů a losování tomboly. Co jsem od některých zaslechl, letos prý trať mnohem náročnější než dříve.

Zda a kde se objeví fotky od dalších přítomných, to hádat nedokážu.

Na webu organizátorů:

Poslední srpnovou sobotu 26.8.2017 se v Jiřetíně pod Jedlovou konal tradiční cyklistický závod SAMAT TOUR 2017.

Pod heslem: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ se na letošním XIV. ročníku Samat tour 2017 sešel opět rekordní počet závodníků. Své síly si přijelo poměřit celkem 148 malých i velkých cyklistů. Těší nás každoroční zájem malých účastníků. Na startu se jich sešlo 96 na kolech, ale i těch nejmenších na odstrkovadlech.

2. místo – Martina Srbecká (15:42:28)
3. místo – Karolína Tlapáková (17:06:03)

Kluci
1. místo – Matyáš Neumann (13:46:80)
2. místo – Vítek Herudek (13:52:34)
3. místo – Ondřej Boczan (14:42:60)

KATEGORIE C / mládež a dospělí od 16 do 99 let (celkem 52 závodníků)

3. místo – Libor Bartůněk (1:25:16:22)

Celou akci provázel vtipným komentářem moderátor Jaroslav Frolík a měl tak zásluhu na příjemné atmosféře závodu.

Pro všechny zúčastněné byl odměnou jedinečný sportovní zážitek a věcné ceny, které věnovali sponzoři akce. Žádný závodník neodešel s prázdnou. Všichni si odnesli žlutá trička s logem akce SAMAT TOUR. Letošní perníková srdce byla sponzorovaná firmou Perník Manufaktury Varnsdorf, která udělala radost malým závodníkům.

Děkujeme účastníkům závodu, fanouškům, organizátorům a především sponzorům, kteří věnovali pěkné a hodnotné ceny pro všechny závodníky, které byly odměnou za námahu i motivací do dalších sportovních klání. Dále děkujeme obci Jiřetín pod Jedlovou, za umožnění uspořádání závodu v areálu Jiřetín pod Jedlovou.

Těšíme se opět za rok na startu v dalším, již XV. ročníku cyklistického závodu SAMAT TOUR 2018 v Jiřetíně pod Jedlovou.

Hlavní pořadatel závodu SAMAT s.r.o., výrobce plastových oken a dveří ve spolupráci s Cyklosport Bartys Rumburk a Ruli.