SK Stap Tratec – Arsenal Č.Lípa 6:2 (4:1)

Náš tradiční spřátelený soupeř přijel do Vilémova s vizitkou drtivých výher ve Cvikově (5:0), na Junioru Děčín (9:1), v Hrobcích (7:3) a k tomu ještě dokázal plichtit v MOL Cupu s divizními Velvary 2:2, takže jsme se mohli těšit na vyrovnané utkání. Navíc našim borcům chyběli klíčoví hráči ze základní sestavy – Jirchář + Krasnický a další tři k tomu (Kopřiva, Kurel ml. a Černý). Hosté údajně také nepřijeli ve zcela kompletní sestavě, když jim chyběl především jejich nejlepší hráč – stopér Štálík. Od první minuty však bylo jasné kdo bude mít režii zápasu na svých kopačkách a to jsme byli my, kteří dokázali vést po první čtvrthodině utkání již 3:0 !!!
Nejdůležitější minuty utkání:

Sobota – 13. srpna 2016 :
SK Stap Tratec – Baník Modlany
(První mistrovské utkání v KP od 17,00 h)

4´- první přesný centr Buryánka na naběhnuvšího si Kaňkovského, ale ten pálil jen nad branku hostů
5´- mazácký průnik novice Čurgaliho, přesný centr do vápna a Kaňkovský se nemýlil a bylo to – 1:0
7´- druhý parádní centr Buryánka opět na Kaňkovského, ale jeho volej šel nad branku českolipských borců
10´- krásná česká ulička Čonky na Kaňkovského a ten zcela sám nedal gólmanovi hostů šanci a zavěsil – 2:0
14´- tvrdá rána ostrostřelce Havla skončila jen na břevně hostů, ale dorážka Čonky pak v síti – 3:0 !!!
21´- hosté v jednom z mála brejků a nikým nekrytý Mígo střelou k tyči snížil na přijatelných – 3:1
26´- faul na pronikajícího Buryánka ve vápně, jasná penalta, ale kanonýr Kaňkovský míč napálil vysoko nad !
30´- chyba hostů a Kaňkovský šel sám na gólmana, ale jeho střela šla jen těsně vedle jeho svatyně !
34´- parádní dělovka Jindřicha z velkého vápna skončila jen těsně nad brankou hostujícího celku !
37´- výstavní ulička Jägra na Čurgaliho a ten přeloboval vyběhnuvšího gólmana hostů a zvýšil na – 4:1 !!!
43´- přesný centr Jindřicha z levé strany a balón z hlavičky naběhnuvšího si Kaňkovského skončil jen těsně nad !
V první půli měli domácí zřetelnou převahu a mohli vstřelit nejméně dvakrát tolik branek než nakonec dali, ale i přesto se diváci bavili kvalitní hrou a viděli nejen pět pěkných branek, ale i spousty pěkných akcí. Hosté se zmohli jen na pár brejků, ale vytvořili si jedinou šanci, kterou proměnili.
47´- dělovka Čonky z vápna mířila k tyči, ale bravurní zákrok hostujícího brankáře znamenal jen roh !
48´- hosté v úniku a rychlonohý Vodrážka nastřelil tyčku Vaňakovi branky !!!
51´- další přesný centr Buryánka a opět s chutí hrající kanonýr Kaňkovský střílel v šanci jen těsně vedle
62´- pěkná ulička Havla na Kaňkovského a ten tváří v tvář gólmanovi završuje hattrick a je to – 5:1 !!!
63´- zmatek v obraně hostů a střídající Vichterey v čisté šanci nedokázal míč dopravit do sítě hostů !
68´- opět pěkný centr do vápna hostů tentokráte v podání Jägra, ale hlavička Čurgaliho šla jen nad !
73´- brejk hostů a zcela volný Kýček střílel naštěstí pro domácí jen těsně vedle brány !!!
74´- únik Čurgaliho a přesný centr do vápna na Kaňkovského, ale jeho volej skončil jen těsně vedle !
80´- únik hostů a volný kanonýr Kýček střelou od tyče rozvlnil podruhé domácí síť a snížil na – 5:2 !
86´- chyba hostů a Vichtereyovu střelu gólman vyrazil před Čonku a ten míč dopravil do sítě – 6:2 !!!
89´- dobrá střela hostujícího Kýčka z úhlu, ale míč šel jen těsně vedle domácí svatyně !
Ve druhé půli došlo na obou stranách k trojnásobnému střídání a domácí již neměli tak výrazný tlak jako v první půli. I přesto si vytvořili více šancí než hosté a zápas dotáhli do konce s další nečekanou a vysokou výhrou nad soupeřem, který bude mít v letošním roce po loňském 4.místě, určitě jen ty nejvyšší ambice v Libereckém krajském přeboru, který je však z pohledu odborníků o něco slabší než ten náš Ústecký, proto je zapotřebí tento výsledek příliš nepřeceňovat, ale s pokorou se vrhnout do mistrovských zápasů.