weby pro nejsevernější čechy

Griloviště v Království

Vitana i letos podporuje grilování ve městeh. Grioviště vystavěla také v Království.

K oblíbené letní kratochvíli patří bezesporu grilování a pikniky. Vzdávat se jich nemusí ani lidé ve městech. Steak si totiž mohou připravit na veřejných grilovištích. A to i díky Vitaně, která již několik let podporuje jejich výstavbu. A nepřestává ani letos. Grilovacích míst přibude během léta hned šest.

Oproti předchozím rokům se grilovišť dočkají také mimopražští, dokonce i na nejsevernějším místě v České republice – v Království nedaleko Šluknova.

Výstavbu grilovacího místa iniciovalo město na můj návrh, neboť se při svých cestách s piknikovými místy setkávám po celém světě a zaznamenala jsem jejich zřizování i u nás v České republice. Doposud v našem městě nebylo žádné grilovací místo pro veřejnost. Lokalitu pro gril jsme nakonec vybrali poblíž hřiště,“ řekla referentka královského Odboru rozvoje a životního prostředí Božena Naňáková.

Griloviště se nachází v blízkosti kostela a hřbitova, přičemž z další strany sousedí s nově vybudovaným moderním dětským hřištěm. Často zde proto místní pořádají tábory pro děti, rozloučení s létem, pálení čarodějnic, vánoční i novoroční setkání a řadu dalších komunitních akcí.

Místa vybírali hlasující od 6. března do 3. dubna 2019 na webu www.grilujemevemeste.cz, přičemž mohli hlasovat pro jakékoliv místo v ČR zadáním PSČ. Po tu dobu projevili zájem o výstavbu grilovacích míst v 421 obcích či městských částech,“ dodal Martin Kusal z oddělení marketingu společnosti Vitana.

Maso i zeleninu si lidé ve vybraných lokalitách připraví na kvalitním ocelovém grilu s šířkou roštu 80 centimetrů, který dokáže uspokojit i opravdu velkou skupinu strávníků. Každé griloviště bude vybavené designovým kulatým stolem a lavičkou, obojí v provedení z modřínového dřeva. Grilující jistě ocení i boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování, chybět nebude ani pohrabáč na úpravu uhlí.

Vitana jako hlavní značka trhu s kořením v České republice chce lidem přinášet možnost příjemných zážitků z grilovacích pikniků s rodinou a přáteli. Jsme rádi, že vedení obcí našla pro náš projekt pochopení a maximálně napomohli jeho realizaci. Součástí tohoto projektu je také poskytování informací, kde a jak si mohou lidé užít bezpečné grilování ve veřejném prostoru, přestože třeba nemají k dispozici zahrádku. Doufáme, že dokážeme radost z grilování v budoucnu přinést do dalších míst v České republice,“ uzavřel Michal Panocha, marketingový ředitel společnosti Vitana.

Autorem fotografií je Jiří Fišer.

Foto předávání certifikátu zleva: Petra Rutová z oddělení marketingu společnosti Vitana, místostarosta Království Šluknova Marek Kopecký a tajemnice Ivana Lukešová.

Kateřina Chourová

Tagy