weby pro nejsevernější čechy

Narozeniny časopisu Koktejl a Dům Českého Švýcarska, jak se to rýmuje?

Již čtvrtý ročník cestovatelského festivalu Sedm Divů 2012 proběhl v Krásné Lípě. Na akci se sešli cestovatelé nejen z našeho kraje a společně oslavili hned dvoje narozeniny – 5. domu Českého Švýcarska a 20. časopisu Koktejl.
Koncentrace významných a zajímavých lidí se v Krásné Lípě v domě Českého Švýcarska kriticky zvýšila kolem druhé (velitelský čas 14.00!), kdy měl zahajující přednášku cestovatel Jiří Rak. Odstartoval tím také pětihodinový maraton přednášek a prezentací.

Dům Českého Švýcarska byl po celý den otevřen široké veřejnosti a nenudily se zde ani děti, pro které zde byly připraveny zajímavé a vzdělávací hry, jako je například let balónem (!) v prostorách domu.

Soutěže nechyběly ani v dospělácké části publika, kde se soutěžilo jak o kalendáře, tak zároveň i o nože – rybičky, které se vyrábějí v Mikově v nedalekých Mikulášovicích.

Každý si zde něco našel, nechyběl zde třeba Petr Slavík, významný to fotograf, jehož fotky můžete obdivovat na titulních stránkách časopisu Koktejl. Ale také velký cestovatel a spisovatel Josef Formánek. To vše samozřejmě v duchu ekofestivalu se suši na talíři.

josef formanek

Josef Formánek – foto: Jakub Trmal

Koukněte do programu letošního ročníku, třeba se přijedete podívat příští rok.

PROGRAM:

14.00 Jiří Rak – Neobjevené končiny Uralu, Altaje a ruská duše
15.00 Petr Slavík – Titulky Koktejlu
16.00 Josef Formánek – Ostrov duchů Siburet
17.00 Bára a Rosťa Součkovi – Dva roky prázdnin
18.00 Petr Jan Juračka – Kubou na kolech
19.00 Leoš Šimánek – Krásy jižní polokoule

Fotogalerie: Jakub Trmal – výběžek.eu

Tagy