weby pro nejsevernější čechy

Výzva všem běžkařům a závodníkům – brigáda

Pokud jste spokojeni s úpravou zimních běžeckých tratí na Polevsku, přijďte nám pomoct s úpravou i Vy.
Tuto sobotu (26. ledna 2013) pořádáme brigádu na tratích. Potřeba je postupně připravit trať na závod Lužická 30 (původní sobota 2. února 2013 musela být zatím přesunuta pro nedostatek sněhu na víkend 16.-17.2.2013.) a prořezat trať na problematických místech. Zatím není jasné, zda nám podmínky dovolí závod uspořádat, uděláme proto vše a s vaší pomocí možno ještě více. Proběhne tedy nahazování sněhu na kritická místa (zatáčka kytlické pastviny, úvoz od jezírka, úvoz od kapličky apod.). Dále je nutné prořezat část trasy směrem na Prácheň pro průjezd skútru i běžkařů. Kdo má tedy ruce a nohy, nechť si vezme s sebou starší běžky (možno i bez lyží), pilku, pilu, nůžky, lopatu nebo hrablo. Na místě se rozdělíme. SRAZ v sobotu 26.1. v 9:00 před obecním úřadem/hospodou na Polevsku. Předem velké DÍKY za snahu a sdílení informace podobným nadšencům jako jsme my. SKOL!

Zde jsou aktuální podmínky na zimních běžeckých okruzích v okolí Polevska:

Odpoledne 23. ledna 2013 upraveny tratě na Polevsku:

– okruh 3 km lesem (kolem Medvědí hůrky) – trať je místy projetá pouze válcováním, cesta od vleku na kytlické pastviny je upravena řezáním stopy, pozor místy vyčuhuje podklad! Nejhorší je místo za zatáčkou u kytlických pastvin – vyčuhující kameny a kořeny – zde dávejte POZOR.

– navazující okruh 5 km z Jedličné k vleku a kapličce je upraven včetně stopy, nejlepší část na Polevsku, doporučujeme nástup od kapličky.

– Kočárovka – ujetá skútrem pouze válcováním. Zároveň zde dnes proběhl úklid trati a odstranění popadaných větví, dobře sjízdná zatím bez stopy (málo sněhu).

– okruh na Prácheň a do Okrouhlé upraven skútrem obce Okrouhlá zatím pouze válcováním (málo sněhu). Pozor v části od kapličky úvozem směrem na Prácheň. V lese jsou zbytky po těžbě, větvě, kameny, hlína a koleje na cestě, není možná úprava. Jednáme s Lesy ČR, aby byla tato část zprovozněna a vrácena do přijatelného stavu.

Nejlepší je tedy stále okruh v okolí vleku a Polevského vrchu (2 km), kde je prostor i pro skate (bruslaři pozor, ať příliš neničíte stopu). Rolba zatím neupravuje pro nedostatek. Podklad tvoří pouze prašan, rolba tak semele se sněhem i trávu a hlínu, proto není zatím možná úprava rolbou. Musí připadnout.

Možno vyrazit i v noci, při provozu vleku téměř nepotřebujete čelovku a užijete si klidu. Dnes spatřeni dva noční běžkaři s čelovkou. Už jste vyzkoušeli noční běžky?

Hurá na běžky, užívejte, dokud jsou skvělé podmínky. SKOL!

Aktuální informace ve sněhovém zpravodajství na http://www.skipolevsko.estranky.cz/clanky/snehove-podminky-na-polevsku.html

Děkuji. S pozdravem

Jan Šmíd
SKI POLEVSKO, oddíl běhu na lyžích
Polevsko 152, 471 16 POLEVSKO
email: ski.polevsko@email.cz,
web: www.skipolevsko.cz,
Tel.: 604 375 303, 604 676 359, 487 725 744
IČ: 62237292
Č.účtu:43-1708990227/0100

SKI Polevsko je členem Svazu lyžařů ČR, Sportovní unie Českolipska a Českého svazu tělesné výchovy.

SKI Polevsko děkuje za podporu: Městu Nový Bor, Obci Polevsko, Obci Kytlice, obcím sdruženým ve Svazku obcí Novoborska, Libereckému kraji, nadaci Preciosa.

Dále nás podpořily firmy: PERI Jesenice u Prahy, 3 L studio Č. Lípa, Zahradnictví Doubek N.Bor, KUR SPORT, PRECIOSA – LUSTRY a.s., NIKE, Květiny U LENKY N. Bor, DRIS N. Bor, Hanibal, Aktivit N. Bor, Sedita, Hostinec Polevsko, Ludvík Táborský N. Bor, Astera Design, ORION – Nestlé, Eleven sportswear, Hervis sport

Tagy