weby pro nejsevernější čechy

Šluknovské zámecké slavnosti 2012 II.

Konec měsíce června sebou přinesl Zámecké slavnosti, pořádané překvapivě v prostorách šluknovské zámecké zahrady.  Celá sláva trvala dva dny, lákadel bylo spoustu (ale méně než minulý rok) a lidí dvakrát tolik.   Prvním dnem slavností byl pátek. V 18 hodin proběhl oficiální začátek, po kterém následoval koncert skupiny NJOREK. Pánové se snažili, seč mohli, ale tento večer měla předem vyhraný kapela UDG. Podrobnější info o tomto koncertu najdete ZDE. Ústečtí hudebníci to opravdu rozjeli a ten, kdo neměl stále dost, se mohl v těch nejpozdnějších večerních hodinách vyřádit na oldies party, moderované Zdeňkem Lukeslem.

Počítám, že mnoho pátečních návštěvníků vyspávalo až do sobotního odpoledne, ale slavnosti pokračovaly již v 9 hodin ráno. Na programu byla taneční a hudební vystoupení, která probíhala ve stylu 50. až 80. let. Šlo to pěkně postupně, součástí byly i skvělé kostýmy, jak můžete sami vidět na fotografiích. Hlavním tahákem soboty se stala například kapela ŽIŽKOVANKA, ta zahrála už ve 13 hodin odpoledne.

Sluníčko klesalo níž a níž, a lidí bylo víc a víc. Znamení, že nás čeká další perla dne, tentokrát v podání VĚRY ŠPINAROVÉ. Jako poslední vystoupily DĚTI RÁJE a SAGVAN TOFI. Tečkou za slavnostmi byla ohnivá a UV show, kterou zakončil ohňostroj. A úplně na závěr, pro doražení těch nejvytrvalejších, proběhla znovu oldies party.

Celý park byl protkán různými stánky, kde bylo k naleznutí občerstvení, všemožné serepetičky (náramky, šátky, klobouky,…) nebo ukázka řemesel. Objevil se také stan, kam byla umístěná čajovna (v takovém parnu to asi ocenilo hodně lidí). Pro děti byly připravená soutěže, nafukovací skluzavka nebo třeba kejklířská show, kde si předváděné triky mohli vyzkoušet sami caparti.

Svoje využití našel i zámek, ve kterém se, tedy kromě záchodků, nacházela výstava tzv. ,,šklebíků“, což jsou prý nádherně ošklivé panenky. Další patro zaplnila malířská výstava domorodých umělců. Organizačně byla akce zvládnutá výborně, žádné dlouhé prostoje mezi vystoupeními nenastaly, dokonce i ty větší koncerty začínaly jen s párminutovým zpožděním. Cenovou laťku nastavili pořadatelé také nízko (50 Kč pátek, 80 Kč sobota nebo 100 Kč oba dva dny), takže pro sebe si řadím zámecké slavnosti do kategorie ,,přijdu zas“.

A pár fotek od Naděždy Vránové

Tagy