Hudba
Typography

V pondělí 9. července 2018 v Krásné Lípě proběhla akce "dvě v jednom" - Vladimír Franz zahájil výstavu svých akvarelů v Domě Českého Švýcarska a následně zahrál na varhany v kostele sv. Máří Magdaleny.

Jak v improvizovaném slovu pravil Rostislav Křivánek - je to milé a neuvěřitelné, že se najdou místa, kde se něco řekne a po čase se to stane pravdou. V loňském roce při koncertě vznikla idea výstavy, a tak jsme se sešli na všední den v poměrně hojném počtu na vernisáži. Vzácného hosta uvedl starosta města Jan Kolář, autor sám seznámil přítomné se svou tvorbou a následně dostal (nečekané) slovo již zmíněný Rosťa Křivánek, autorův dlouhletý přítel a občasný spolupracovník.

Po obhlídce vystavených děl přesun do kostela - jedna skladba (stejně jako loni), ale tentokrát dle mého daleko expresivnější, dravější, depresivnější. Našlo se pár takových, kteří se z kostela raději vytratili. Opět vzpomenu slov Rosti Křivánka - některé věci prostě nejsou pro každého. I když to pronesl ve vztahu k vystaveným obrazům, o této skladbě to platilo úplně stejně. Pokud se ale náhodou dočkáme další šance, mně osobně nebude činit žádný problém přijít a poslouchat znovu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

ee Snapseed

nabídka_pracovní (2)

vybezek obecny

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)