weby pro nejsevernější čechy

Velikonoce na Vísecké rychtě v Kravařích (2017)

Velikonoční svátky jara oslavíme v sobotu 15. dubna 2017 na Vísecké rychtě v Kravařích od 10.00 do 16.00. Program toho dne je určen hlavně rodinám s dětmi, ale i těm, kteří si chtějí užít atmosféru a tradice jarního venkova..

Dopoledne, v 11,00 hodin, vystoupí folklórní soubor Patašpička z Jablonného v Podještědí společně s hudebním doprovodem Lusatia Consort ze Cvikova. Pro návštěvníky si připravili příběh s názvem „Smrt chodí po vsi…“. Za účasti obou souborů bude také ve 14.00 vynesena do Bobřího potoka smrtka, která symbolizuje zimu. K průvodu se může přidat každý, kdo se bude chtít tímto starodávným způsobem rozloučit s uplynulým ročním obdobím a přivítat tak jaro.

Atmosféře Velikonoc budou odpovídat také rukodělné dílničky, v rámci kterých si budou moci děti i dospělí vyrobit kraslici, uplést pomlázku nebo si zkusit upéct voňavé dobroty. Nebudou chybět ani tradiční řemeslné výrobky z textilu, keramiky nebo papíru, ale také květiny, domácí marmelády, medovina a spousta dalšího. Můžete u nás strávit celý den, protože občerstvení pro Vás připraví Retrobufet z Nového Boru a hlad a chutě u nich snadno zaženete. Nebudou chybět ani domácí kremrole, palačinky a mnoho dalšího.

Především děti ocení zábavný koutek, ať už s několika úkoly a rébusy uvnitř rychty, ale i u zastavení s živými zvířátky venku. Těšit se můžete na jehňátka, králíky, slepičky či kachny, a možná i na koníka.

Těšíme se na Vás.

Jana Jermanová Jakubská

Oddělení výstav a propagace

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Nám. Osvobození 297, 470 34 Č. L.

Tel.: 487 824 145

www.muzeumcl.cz

Tagy